Передмова

Отже, нарешті знайдені чарівні ліки, яких чекали усі курці :

- Миттєве

- Ефективне і для завзятих курців

- Без сильних мук відвикання

- Без напруги сили волі

- Без шокової терапії

- Що не вимагає допоміжних засобів і хитромудрих хитрощів

- Що не веде до набирання ваги

- Довготривале

Якщо ви – курець, все, що ви повинні зробити, – читати.

Якщо ви – некурящі і купуєте книгу для тих, кого любите, все, що ви повинні зробити, – це переконати їх прочитати її. Якщо ви не зможете їх переконати, тоді прочитайте її самі, а остання глава порадить, як ви зможете донести до близьких основну ідею книги, а також як утримати від паління ваших дітей. Не обманюйтеся тим, що зараз вони ненавидять паління. Усі діти ненавидять його, поки не вподобають самі. У видавництві «Добра книга» опублікована моя книга «Як допомогти підліткові кинути палити» і «Легкий спосіб кинути палити».

Попередження

Можливо, ви трохи побоюєтеся читати цю книгу. Можливо, сама думка кинути палити приводить вас, як і у більшість курців, в паніку, і, хоча ви твердо вирішили одного прекрасного дня кинути палити, цей день – точно не сьогодні.(у редакції Ельбасио http://www.elbasio.ru електронна сигарета легкий і комфортний спосіб кинути палити )

Якщо ви чекаєте, що я стану розповідати вам про жахливий ризик для здоров’я, якому піддаються курці, або про те, що за довгі роки паління вони витрачають на цей цілий стан, або про те, що паління – це вульгарна, огидна звичка, а самі ви – безглуздий, безвільний матрац, то я повинен розчарувати вас. Подібна тактика жодного разу не допомогла кинути палити мені самому, а якби вона могла допомогти вам – ви б вже давно кинули.

Мій спосіб, який надалі я називатиму «Легкий спосіб», діє зовсім подругому. Можливо, вам буде важко повірити в коечто з того, про що я збираюся говорити. Проте до того моменту, коли ви прочитаєте цю книгу, ви не лише повірите в це, але навіть не розумітимете, як це вам когдато настільки «запудрили мізки», що ви вірили в чтото інше. Існує розхожа помилка про те, що ми самі робимо цей вибір – палити. Курці вирішують стати курцями не більшою мірою, ніж алкоголіки – стати алкоголіками, а наркомани, герої ном, що колються, – стати наркоманами. Так, правда, ми вирішили закурити свої перші пробні сигарети. Час від часу я вирішую сходити в кіно, але, звичайно ж, не приймаю рішення провести багатьох років в кінотеатрі.

Будь ласка, озирніться на своє життя. Чи приймали ви когданибудь свідоме рішення, що в певні моменти життя не зможете отримувати насолоду від обіду або зустрічі з друзями, не закуривши? А що ви не зможете зосередитися або впоратися із стресом без сигарети? На якому етапі життя ви вирішили, що сигарети потрібні вам не лише для світських зустрічей, але що необхідно мати їх в кишені постійно, або ви почуватимете себе не упевнено і навіть впадати в паніку?

Вас, як і будь-якого іншого курця, заманили в найстрашнішу і хитромудру пастку, яку винайшли разом людина і природа. На планеті немає жодного батька, не важливо – курця або некурящого, якому сподобається сама ідея про паління його дітей. Це означає, що усі курці жалкують за тим, що когдато почали палити : до того як приохотиться до паління, ніхто не потребує сигарет, щоб отримувати задоволення від їжі або справлятися із стресом.

У теж час усі курці хочуть продовжувати палити. Ніхто не може змусити нас закурити; свідомо або несвідомо – ми приймаємо це рішення самі. Якби існувала чарівна кнопка, натиснувши на яку курці могли б прокинутися на наступний ранок, неначе ніколи не закурювали свою першу сигарету, тоді єдиними курцями на землі залишилися б підлітки, що перебувають ще на стадії експерименту. Єдине, що утримує нас від того, щоб кинути палити, – СТРАХ!

Страх, що на шляху до свободи нам належить пережити невизначено довгий період страждань, поневірянь і незадоволених бажань. Страх, що без сигарети, без цієї не великої опори, ніколи вже ні їжа, ні зустріч з друзями не принесуть нам задоволення. Страх, що ми ніколи не зможемо зосередитися, впоратися із стресом або бути упевненими в собі. Страх, що наша особа і характер зміняться. Але найбільше ми боїмося, що стали рабами назавжди і ніколи не звільнимося повністю, а усе життя, що залишилося, проведемо, мріючи про випадкову сигаретку. Якщо ви, як і я, когдато, вже перепробували усі традиційні способи кидання палити і пройшли через усі страждання того, що я називаю «методом сили волі», то ви не лише підпадаєте під вплив цього страху, але і упевнені, що ніколи не зможете кинути палити.

Якщо ви боїтеся, випробовуєте замішання або відчуваєте, що зараз самий непідходящий час, щоб кинути палити, – дозвольте мені завірити вас, що ваші побоювання і замішання викликані страхом. Тим самим страхом, який не знімається за допомогою сигарет, а лише породжується ними. Адже ви не приймали рішення попасти в нікотинову пастку? Але, як і усі пастки, вона влаштована так, щоб ви не змогли вибратися з неї. Запитайте себе: коли ви, в порядку експерименту, закурювали свою першу сигарету, ви приймали рішення стати курцем на увесь той період часу, який палите відтоді? Отже, коли ви збираєтеся кинути? Завтра? Наступного року? Престаньте обманювати себе! Пастка сконструйована таким чином, що б ви залишалися в ній на все життя. Як ви думаєте, з якої ж ще причини усі інші курці не кидають палити до того, як паління уб’є їх?

Уперше ця книга була опублікована видавництвом Penguin більше десяти років тому, і відтоді щороку ставала бестселером. Усі ці десять років я переписуюся з читачами. Як випливає з цього листування, ефективність способу перевершила мої найсміливіші очікування. Крім того, листи читачів дозволили виявити дві проблеми, що викликають у мене занепокоєння. Пізніше я детальніше зупинюся на другій з них, а перша витікає з отриманих мною листів. Ось типові приклади:

- «Я не повірив зробленим вами заявам і прошу свої вибачення за те, що сумнівався у вас. Це було дуже легко і приємно – все, як ви говорили. Я подарував екземпляри вашої книги усім моїм друзям, що палять, і родичам, але не можу зрозуміти, чому вони її не читають«.

- «Вісім років тому мій друг, який був курцем, дав мені вашу книгу, але я зібрався прочитати її тільки зараз. Шкодую тільки про одне: я втратив дарма вісім років«.

- «Я тільки що закінчила читати «Легкий спосіб». Пройшли всього чотири дні, а я вже так чудесно себе почуваю! Упевнена, що мені ніколи не захочеться палити знову. Уперше я почала читати вашу книгу п’ять років тому, прочитала до середини і запанікувала. Я знала, що якби продовжила читання, мені довелося б кинути палити. Як же я була безглузда«!

Ні, ця дівчина зовсім не безглузда. Я вже згадував про чарівну кнопку. Мій метод діє точно також«.Легкий спосіб» – не чаклунство, проте для мене і сотень тисяч колишніх курців, що виявили наскільки легко і приємно кинути палити, – він виглядає сьогоденням дивом!

А тепер попередження. До нашої ситуації застосовано міркування про яйце і курице*. Кожен курець хоче кинути палити, і кожен курець може виявити наскільки це легко і приємно: спробувати кинути їм заважає тільки страх. Позбавлення від цього страху – найбільше придбання. І навпаки: як у випадку з дівчиною з недавнього прикладу, у міру читання книги страх може рости і заважати вам прочитати її до кінця.