Харчовий ароматизатор – це не що інше, як  вкусоароматическое речовина або технологічний ароматизатор, або смаку ароматичний препарат, або коптильний ароматизатор або їх суміш. Головна мета харчового ароматизатора – створення вкусоароматической частини, надання харчовим продуктам смаку і аромату(виключення – солодкий, кислий і солоний). Харчові ароматизатори можуть бути з додаванням або без додавання розчинників-наповнювачів, носіїв-наповнювачів, харчової сировини і харчових добавок.

Ароматизатори, використовувані в промисловості, – це суміш натуральних і синтетичних речовин. Їх співвідношення і види повинні повністю відповідати вимогам для тієї або іншої харчової продукції. Тобто для морозива, хлібобулочних і кондитерських виробів, спиртних напоїв – свої ароматизатори. Як правило ті речовини, які входять до складу вироблюваних ароматизаторів, ідентичні тим, що зустрічаються в природі.

Сьогодні виробники, незважаючи на рівносильну міру безпеки, намагаються уникати штучних ароматизаторів, віддаючи перевагу ідентичним натуральним.

Натуральне походження компонента зовсім не дає гарантію 100% безпеці для здоров’я. Компанії, що виробляють синтетичні запашні речовини, стоять на своєму: завдяки відсутності яких-небудь домішок і жорстким стандартам чистоти синтетичні ароматизатора безпечніші для людини. У натуральній сировині, як стверджують ці експерти, може міститися доля токсичних речовин, що потрапляють в ході витягання натуральної речовини. На їх думку, в синтетичній запашній речовині це виключено, оскільки воно проходить жорсткішу перевірку на стадії контролю готової продукції.

Інша точка зору : натуральні ароматні леткі речовини вивчені набагато краще з боку токсичного впливу, використовуються вже упродовж довгого часу. Впродовж цих років усі основні достоїнства і недоліки були вивчені і встановлені.

Нижче приведені декілька синтетичних ароматичних запашних речовин і їх запах :

Коричний альдегід(«Кориця»)

Коричний альдегід є органічною речовиною, що входить до групи фенилпропаноидов, існуюче у формі цис – і транс, – ізомерів 9в природі тільки транс-форма). Хімічна формула – C9H8O. Уперше коричний альдегід виділили з ефірної олії кориці Е. М. Пелиго і Ж. Б. Дюма в 1834 році. У 1856 році в лабораторії Л. Кьоцца його успішно синтезували.