Форм-фактор «сигара». Ці електронні сигарети значно більше по розмірах, вони тільки приблизно нагадують традиційні сигарети. Непідготовлену людину можуть відштовхнути їх габарити, але повірте, це тільки спочатку. До розмірів е-сиги досить швидко звикаєш, а незабаром і зовсім перестаєш їх помічати. Тим більше що в результаті ви отримуєте теплу густу пару, хорошу накуриваемость і в цілому відчуття, близькі до паління звичайних сигарет. Акумулятори подібних девайсов мають велику місткість – 650-1300 mAh, що дозволяє використати їх без заряджання впродовж усього дня.

Саме у цій категорії можна зустріти найбільшу різноманітність продукції. Заплутатися в дуже легко. Головне сум’яття вносять атомайзери. Передусім, треба знати, що конструктивно сигарети діляться на два типи систем : стандартна і танкова. Стандартна система має на увазі наявність синтепонового наповнювача в картріджі. По суті, заправка такого картріджа – це просочення наповнювача рідиною. Танкова система – картріджи без наповнювача, що є резервуаром з рідиною. Рідина прямо з картріджа поступає на спіраль, постійно її змочуючи.

Також атомайзери розрізняються по своєму опору. Стандартний опір спіралі атомайзера – 2,5 Ом. Існують низькоомні(Low Resistance, LR) атомайзери з опором приблизно 1,5 Ом. Другі дають більше пара і так званого тротхита(англ. throat hit – удар по горлу), але вони вередливіші і менш довговічніші.

Окрім атомайзеров виробники випускають картомайзери(атомайзер і картрідж, поєднані в одному корпусі), клиромайзери(прозорий картомайзер), гигантомайзери(збільшені картомайзери).