Тепер перейдемо безпосередньо до вибору. Можна виділити чотири основні форм-фактори електронних сигарет : e – cigarettes(звичайна сигарета), slim – style(слим-сигарети), pen – style(сигарета-«ручка»), сигари(великі сигарети), курильні трубки, а також інші модифікації – так звані моди(про них поговоримо іншим разом). В процесі вибору дуже важливо враховувати ваш стиль і режим паління, стаж курця.
Максимальна схожість із звичайною сигаретою. Для тих, хто мало палить

E – cigarettes або форм-фактор «сигарета». Ці е-сиги вишукані і елегантні. На вигляд і розміру вони найбільше нагадує класичну сигарету. Імітація практично стовідсоткова, що для багатьох, хто не бажає залучати до себе увагу, є визначальним чинником. У цьому і полягає головна і безперечна перевага подібних пристроїв.
Проте за максимальну схожість із звичайними сигаретами доводиться платити. В даному випадку платою є недостатня тривалість автономної роботи акумулятора і маленький об’єм рідини в картріджі.
Чим компактніше акумулятор – тим менше за часом сигарета працює без заряджання. Відносно цього форм-фактора рахунок йде на годинник. Стандартна місткість батареї – 180 mAh(ампер/годину), більше подовжених акумуляторів – 280mAh. Порятунок від «розеткової залежності» полягає в наявність декількох акумуляторів : один – в роботі, інший – на заряджанні, або наявність портсигара – зарядника, в якому можна і зберігати сигарету і одночасно її заряджати, що дуже зручно. Не зайвим матиме зарядку passthrough, яка дозволяє палити безпосередньо від USB порту комп’ютера.

Вибір по режиму паління : Сигарети підійдуть тим, хто палив традиційні сигарети час від часу, для задоволення, віддаючи перевагу легким або суперлегким сигаретам. Завзятих курців, що смолять одну сигарету за іншою, тут чекає розчарування. Втім, вони можуть мати при собі облаштування цього формату в якості запасного варіанту, коли вимагається покурити, не привертаючи уваги публіки. Також це хороший вибір для новачків, які хочуть спробувати електронне паління, але не готові відразу витрачати на це значні суми.

Найбільш яскраві представники: Joye 510, Ritchy Air, Esquire Turbo, Imperium, Gamucci Micro, Denshi Tabaco Classic, Healthstick, Pons.