Увага! Проводиться «баттл» між е-сигаретой і нікотиновим пластиром! Мета «баттла» – дізнатися, який з цих засобів ефективніше допомагає кинути палити тютюн. Як ви думаєте, хто переможе в цій битві? Робіть свої ставки, пани!

Ну а якщо серйозно.

У 2013 г в Новій Зеландії був проведений цікавий експеримент, результати якого восени того ж року були опубліковані в авторитетному медичному журналі «The Lancet», а також представлені на Щорічному конгресі Європейського респіраторного суспільства у Барселоні. Дослідження-експеримент проводили учені з Національного інституту інновацій в області охорони здоров’я Університету Окленду.

Суть експерименту

У місцевих газетах Окленду було опубліковано оголошення, в якому що усім, що бажає кинути палити пропонувалося прийняти участь в експерименті. Всього добровольцями виступили 657 курців.

І почався експеримент, що тривав 13 тижнів(трохи більше 3 місяців). Добровольців розділили на 3 групи, де:

1. Перша група  – використала нікотиновий пластир. Чому саме він? Тому що цей найбільш вивчений і поширений засіб боротьби з палінням.

2. Друга група – отримала в користування електронну сигарету зі змістом нікотину 16 мг.

3. Третя група – також використала електронну сигарету, але без нікотину(пустушку), про що учасників експерименту не повідомили. Тобто, тут вирішили перевірити, чи спрацює ефект плацебо.

Потім учасники експерименту пройшли перевірку:

>> Перше тестування на предмет того, що утримується від тютюну провели відразу після завершення експерименту.

>> Друге тестування було проведене через 3 місяці після закінчення експерименту і його метою було з’ясувати, чи остаточно відмовилися учасники від тютюнових виробів, тобто чи закріпився результат.

Результати дослідження

Ось які результати отримали учені в ході 6-місячного дослідження:

1. У першій групі, що використала нікотиновий пластир, відсоток відмови від паління досяг значення – 5,8%.

2. У другій групі, учасники якої парили е-сигарету з нікотином, від паління тютюну відмовилися – 7,3%.

3. У третій групі таки спрацював ефект плацебо, від тютюну відмовилися – 4,1% учасників. Досить високий відсоток для «пустушки».

Загальний підсумок експерименту наступний: 5,7% з 657 курців, а це майже кожен 20-цатий, повністю відмовилися від паління тютюну.

Звичайно, ці значення складно назвати статистикою. Але результати експерименту ясно доводять, що ефективність електронної сигарети порівнянна з нікотиновим пластиром і навіть перевищує його показники.

Значить, е-сигарета може допомогти деякій кількості людей відмовитися від паління тютюну. Крім того, результати третьої групи, що отримала «пустушку», показали, що не усі люди страждають від нікотинової залежності. І їм може допомогти навіть сигарета без нікотину.

Ще з’ясувалося, що в порівнянні з плацебо і пластиром, нікотинова електронна сигарета ефективніше закріпила відмову від тютюну у більшості добровольців. Так 57% людей з другої групи навіть після 6 місяців стали наполовину менші споживати тютюнові сигарети.

Більше того, практично усі(9 з 10 учасників) стали рекомендувати своїм знайомим і друзям-курцям спробувати електронне ширяння, щоб кинути палити. І такі рекомендації працюють набагато краще, ніж будь-яка пропаганда ЗОЖ з екранів телевізорів, оскільки соціальні зв’язки краще впливають на людей. А ось нікотиновий пластир порадила б курцям тільки половина учасників.

Вивчена можлива шкода від е-сигарет

Учені також вирішили досліджувати можливу шкоду від е-сигарет. І це стало першим подібним дослідженням на такій численній групі людей. Вони порівняли обидва засоби на предмет виникнення побічних ефектів і загального стану здоров’я після споживання, і не виявили між ними за цими показниками ніяких відмінностей. Тобто ніяких небезпечних або небажаних явищ від використання електронних сигарет і нікотинового пластиру не виявлено.

Проте учені говорять, що для того, щоб оголосити електронні сигарети повністю безпечними, необхідно провести ще немало досліджень.

Отже, судячи з кількості людей, що відмовилися від паління тютюнових виробів, в цьому поєдинку перемогла електронна сигарета! Поздоровляю тих, хто робив ставки на неї)))

А ви радили своїм друзям спробувати електронне ширяння? Якщо ні, то ніколи не пізно почати, вони вам потім спасибі скажуть!