У 2012 році електронні сигарети відмічатимуть 10 літній ювілей. За цей час вони пройшли шлях від мало кому відомих новинок електроніки, до популярних у всьому світі модних гаджетів. В майбутньому аналітики прогнозують електронним сигаретам повсюдне використання і витіснення звичайних сигарет.

Електронні сигарети небезпечні, збунтувалося громадськість, коли вони тільки з’явилися, правда коренями ця громадськість йшла до людей «тютюновим лобі», що займаються, але це залишалося за дужками. Але давайте по порядку. В процесі паління звичайних сигарет виділяється більше 4000 шкідливих речовин, майже уся таблиця Менделєєва, встановлено, що в пачці сигарет міститься смертельна доза отрути для людини, він не помирає лише тому, що викурює її поступово. Отрути, що виділяються під час паління, засвоюються у декілька разів швидше під впливом алкоголю і багаторазово посилюють шкоду що наноситься організму.

Тепер короткий лікнеп відносно облаштування електронної сигарети. Електронна сигарета складається з декількох частин акумуляторна батарея, атомайзер(парогенератор) і картрідж(який може бути різних смаків і з різним змістом нікотину). При затягуванні парогенератор виробляє пару, хочу помітити, що цей процес не зв’язаний з виділення 4000 шкідливих речовин, як в звичайній сигареті. Це є ключовим аргументом, в спорі чи небезпечні електронні сигарети. Також не менш вагомий аргумент на користь електронних сигарет, вони абсолютно безпечні для пасивних курців, оскільки пара, яку вони утворюють швидко випаровується, і я думаю не треба пояснювати відмінність пари від диму.

Можна по різному відноситися до паління і до електронних сигарет зокрема, але не помічати, що це питання стосується кожного не можна. Курені у тому числі і пасивне є причиною багатьох захворювань, які щорічно відносять безліч життів по усій землі. Якщо не почати з цим боротися зараз завтра буде пізно.

Твердження, що електронні сигарети небезпечні, не підкріплене жодним великомасштабним дослідженням те, що підтверджує цю точку зору, а голослівних висловлювань між тим предостатньо. Супротивники електронних сигарет хочуть паперів тих, що підтверджують стовідсоткову безпеку електронних сигарет, забуваючи про те яка вода тече з наших кранів, які продукти в магазині, яка екологія, на скільки ці чинники безпечні для людини. Адже частенько йогурт буває небезпечніше розлитій ртуті, а ковбаса небезпечніше гримуча змія. Небезпечні електронні сигарети в цьому ключі або ні судите самі.