Насправді замінників сигарет дуже багато – це нікотинові пластири, жуйки і цукерки, кальяни, пігулки, аудіо і друковані видання. Але, на жаль, далеко не усі з них реально здатні допомогти курцеві позбавитися від згубної звички або хоч би зменшити кількість викурюваних ним сигарет. Справжнім проривом в 2003 році стали електронні сигарети, деякі ще їх називають екологічно чистими сигаретами. Сьогодні ми хотіли б поговорити про достоїнства і недоліки цього винаходу.

Щоб розібратися в цьому, краще надати декілька думок відносно плюсів і мінусів електронних сигарет, але абсолютно усі сходяться в достоїнствах цих гаджетів. Звичайно, як і у будь-якого іншого продукту, у електронних сигарет є свої недоліки, але про них потім. Давайте зупинимося доки на достоїнствах.

Простота у використанні.

Досить простий принцип роботи. Усередині сигарети знаходиться акумулятор, який періодично треба заряджати, парогенератор(атомайзер) і картрідж електронної сигарети. Він починає діяти, коли курець робить затягування. В цей же час на кінці сигарети спалахує маленька лампочка червоного кольору. Хорошою якістю є те, що можна вибирати фортецю цих сигарет і смак. Коли фільтр себе витратить, його дуже легко замінити. Один фільтр замінює до 1 пачки сигарет.

Приємний смак і відсутність диму.

Дійсно м’який і легкий смак електронних сигарет подобається дуже багато. Якщо звичайні сигарети можуть викликати легке печіння, легке відчуття гіркоти, то електронний аналог більше нагадує кальян. Враховуючи той факт, що в цих сигаретах немає тютюну, то і дим не може взятися з нізвідки. Так відсутній папір, а, відповідно, і дим, то волосся і одяг не просочуються неприємним специфічним запахом. Для багатьох людей – це дуже багато що означає. Більше того, крім того, що одяг завжди буде свіжіший, ви забудете про те, що таке пропалені дірки на одязі, опіки від сигарет, пропалені меблі і так далі. Там, де паління небезпечне, електронні сигарети, проте, можна палити, оскільки відсутній ризик підпалу.

Менше нікотину і відсутність згубного впливу на здоров’ї.

Багато курців, які почали користуватися електронними сигаретами, запевняють, що палити довго електронні сигарети не дуже хочеться. Чим це викликано, поки незрозуміло, швидше за все, позначається вплив очищеного нікотину. Що ж до здоров’я, то, безумовно, електронні сигарети не завдають ніякої шкоди вам і що оточує. У картріджах знаходиться спеціальна рідина, а в ній очищений і абсолютно нешкідливий нікотин. Він задовольняє потребу організму в нікотині, але ні в якому разі не шкодить. Це виключає ризик захворювання легенів, наприклад, астми, запальних процесів, кашлю і навіть раку легенів. Для людей, які страждають від вашого паління, електронні сигарети абсолютно нешкідливі, не страждає ніхто, не дорослі, не діти.

Повна імітація сигарет і кращий замінник сигарет.

Як усі ми знаємо, замінників багато. Дослідники вже давно намагаються знайти якісний замінник сигарет. Серед них є пластири, які не дуже добре позбавляють від нікотинової залежності; кальян, який частіше палять, як якусь дивину, ніж звичні сигарети. Тим паче, що у багатьох психологічна залежність набагато сильніша, ніж фізична. А це означає, що сам процес викурювання сигарет, видихання і вдихання диму також подобається.  Екологічно чисті сигарети якраз забезпечують це задоволення. Гідністю є і той факт, що рівень нікотину можна самостійно знижувати, а зрештою перейти на паління електронних сигарет без змісту нікотину в ній.

Так що плюси тут досить істотні. Що ж до мінусів, то їх не так багато. Найголовнішим недоліком може стати ціна електронної сигарети . Ціна самої сигарети дуже різна, від 650 рублів і до декількох тисяч. Враховуючи, що потрібні ще такі аксесуари, як зарядний пристрій, змінний акумулятор, картріджи, рідина для електронних сигарет, те задоволення це не з дешевих. Але, дорогі друзі, подумайте про те, скільки грошей ви в порожній викидаєте на звичайні сигарети щодня. У тиждень, місяць, рік сума виходить дуже істотна. А у випадку з електронною сигаретою, ви придбаваєте усе це один раз. До того ж, дуже вигідно купувати набори, в яких вже є усе необхідне.

А, якщо є дійсно сильне бажання кинути палити і ви задаєтеся такою метою, то ці гроші витратити можна. Адже йдеться про ваше здоров’я!