Попри те, що електронні сигарети – порівняно новий продукт на вітчизняному ринку, у світі вони вже завоювали популярність як гідна альтернатива; новий, найбільш ефективний спосіб боротьби з палінням і негативними наслідками для здоров’я, яке спричиняє за собою вживання традиційних тютюнових виробів.

Електронні сигарети: позитивні відгуки лікарів

Відгуки лікарів про електронні сигарети різняться, але, безумовно, усі сходяться на думці, що, на відміну від звичних цигарок, електронні сигарети мають відгуки у багато разів позитивніші. Найголовніше їх відмінність полягає у відсутності смол і більше, ніж чотирьох тисяч канцерогенних речовин, що осідають в легенях, що порушують роботу кровоносних судин і кровообігу, що ведуть до ряду важких захворювань, що часом загрожують летальним кінцем.

У спеціальному огляді Zachary Cahn і Michael Siegel, присвяченому дослідженню того, що з себе представляють електронні сигарети, відгуки лікарів переконливо доводять це. Зокрема, в звіті говориться: «Окрім TSNAs і DEG, лише небагато речовин, якщо вони взагалі є, можуть представляти загрозу здоров’ю в тих кількостях, які виявлені в електронних сигаретах. Більшість наявних даних показують, що вони безпечніші, ніж паління тютюну, і порівнянні по рівню токсичності з традиційними никотинозаменителями».

Електронні сигарети отримують відгуки на форумах самого різного характеру. Але безперечне те, що за медичними показниками вони мають однозначні конкурентні переваги перед своїми морально застарілими побратимами з минулого століття.

Електронні сигарети: негативні відгуки лікарів

Звичайно ж, також мають електронні сигарети відгуки негативні, ціна цих думок, правда, сумнівна. Винайдені в 2003 році, електронні сигарети були запатентовані і схвалені більшістю країн, у тому числі тих, де існує заборона на паління в громадських місцях і крайньою строге законодавство в цьому питанні. Тому можна упевнено говорити, що в порівнянні з цілим «букетом» негативних наслідків від звичайного паління, електронні сигарети є не просто безпечними, а дійсно повноцінною альтернативою для усіх курців, а також незамінними помічниками в питанні відмови від паління усім, хто має намір назавжди розлучитися в шкідливою звичкою.