Поява електронних сигарет на світовому ринку викликала масу суперечок. Думки учених і лікарів про цю новинку, що допомагає боротися з палінням, розділилися.

З одного боку, користь електронного пристрою незаперечна. Адже позитивні результати від його використання доведені в дослідженнях багатьох відомих учених, таких як Майкл Сигель, Мюррей Лаугесен і інших.

З іншого боку, тільки довгострокові дослідження можуть виявити усі риски, пов’язані з використанням електронних сигарет.

Нещодавно вчені з університету Бостона провели дослідження, що підтвердило, що електронні сигарети менш небезпечні для здоров’я курців і людей, що оточують їх, чим звичайні. Електронна сигарета є інгалятором, що містить слабкий розчин нікотину. Якраз цей інгредієнт тютюну і викликає звикання. Рівень шкідливих речовин в електронних сигаретах в тисячі разів нижче чим в звичайних. Проте електронний курець все ж піддає своє здоров’я ризику, хоч і мінімальному, в порівнянні з курцем звичайним. Для того, щоб повністю унеможливити захворювання, пов’язані з палінням, необхідно використати рідини, що не містять нікотину.

Нині електронні сигарети отримують все ж більше позитивних оцінок і відгуків від лікарів і учених.

Втім, самим кращим способом збереження свого здоров’я є, звичайно, повна відмова від паління.

  • Друга Частина Матеріалів