Коли в лютому 2013 г в Державній думі був ухвалений антитютюновий закон, під заборону потрапили і електронні сигарети. Хоча вони навіть з назвою закону(антитютюновий) не мають нічого спільного, з причини відсутності в них тютюну))

Голова комітету Державної думи по охороні здоров’я, Сергій Калашников, відмітив, що при роботі над цим законом депутати грунтувалися на даних американських досліджень. За його словами ці дослідження доводять, що пара, що видихається користувачем електронної сигарети, завдає шкоди оточенню. Крім того, він підкреслив, що більшість е-сигарет випускаються в Китаї, тому якість багатьох з них залишає бажати кращого: «Трапляється, що сигарети протікають, вони негерметичні, і ніхто не знає, що насправді знаходиться в картріджах, туди можуть залити будь-яку погань».

Китай Китаю – розбрат

Ну, по-перше, такій серйозній освіченій людині повинно бути відомо, що не все, що робиться в Китаї – відверто поганої якості. Про це багато можуть розповісти люди, які займаються бізнесом з Китаєм, і не лише в «сигаретній» області.

Звичайно, ушлость китайців нікуди не зникла. І серед них багато «сірих» виробників, що випускають грубі підробки під личиною відомих брендів. Напевно вже усім відомо, як легко це зробити. Варто тільки змінити одну букву в назві популярного бренду, а неуважний покупець і не помітить.

Але, погодитеся, неякісні підробки можна зустріти скрізь, і не лише на ринку електронних сигарет. А недобросовісних виробників повинна «відловлювати» спеціально призначена для цього організація.

Але ось що цікаве виходить: оскільки Всесвітня Організація Охорони(ВООЗ) здоров’я досі не сертифікувала цей унікальний винахід, то електронні сигарети і усі пов’язані з ними товари не підлягають обов’язковій сертифікації, вони фактично поза законом. А це вже зелене світло «сірим» виробникам, які не обтяжують себе турботами про якість, і іноді їх продукція може виявитися навіть небезпечною для здоров’я.

Єдиний вихід уникнути зустрічі з підробкою – звертатися до перевірених продавців, що пропонують виключно якісний товар. Їх вже вистачає на російському ринку, щоб можна було вибрати відповідного. А інформацію про них можна знайти на відповідних форумах. І ми – не виключення. Наш магазин elbasio.ru працює тільки з випробуваними виробниками і їх офіційними дистриб’юторами.

Звичайно, і у перевірених виробників не обходиться без ексцесів, іноді зустрічається брак, але це буває настільки рідкісно, що навіть не варто порівнювати з підробками. До того ж, в нашому магазині передбачена гарантія.

Тепер що стосується американських досліджень.

Незрозуміло, чиїми саме дослідженнями керувалися депутати. У Америці багато учених і експертів, що займаються дослідженнями в цій області. Більше того, і за межами Америки є такі експерти, оскільки електронні сигарети поширені практично по усій Європі. І складається таке враження, що депутати вибирають тільки їм вигідні дослідження, а інші обходять стороною.

Відомо, що навколо електронних сигарет киплять пристрасті. Є як супротивники, так і захисники. І природно кожна сторона доводитиме свою правду.

Далеко ходити не потрібно, візьмемо ту ж Вікіпедію. Вона ніяким боком не відноситься ні до тієї, ні до іншої сторони. Тобто, цей майданчик нейтральний і, відповідно, об’єктивний. За запитом «електронна сигарета» тут можна побачити інформацію про різні дослідження(плюс посилання на джерела), різні точки зору – і на захист електронного ширяння, і проти нього.