Пропіленгліколь(чи по-іншому пропалдиоль) – гігроскопічна в’язка рідина, що злегка солодкувата і не має смаку. С3 H6(OH) 2  – так виглядає хімічна формула речовини. Наука виділила два ізомери пропиленгликолей – 1,2 пропандиол, а також 1,3 пропандиол. У промисловості роблять 1,2 – ізомер. Пропіленгліколь має властивість повністю розчинятися у воді, при цьому йде виділення теплоти. Разом з водою пропалдиоль відмінно змішується з такими органічними розчинниками: діетиловим ефіром, ацетоном, гліколями, одноатомними спиртами, хлороформом і амінами.

З точки зору хімічних властивостей пропіленгліколь є типовим двоатомним спиртом. Вступаючи в реакцію з лужними металами і лугами, утворюються послідовно моно – і дизамещенні солі(інакше – гликоляти). Пропіленгліколь етерифицируется карбоновими кислотами і спиртами, утворюються як моно -, так і дизамещенні прості і складні ефіри.

Доведено, що пропіленгліколь має  набагато меншу токсичність, ніж етилгліколь. Це дозволило широко його застосовувати в харчовій промисловості.

Застосування пропалдиоля :

•    Зі всього 1,2 пропіленгліколю близько 40% припадає на частку вироблюваних ненасичених полиефирних смол, смол алкіду, еластичних полиуретанов. До відома, ненасичені полиефирні смоли широко застосовуються в автомобільній і будівельній промисловості.

•    10% доводиться на косметичну і фармацевтичну промисловість. Пропіленгліколь застосовується в якості розчинника синтетичних і природних речовин в процесі приготування паст, мазей, шампунів і кремів.

•    Доля застосування в харчовій промисловості складає близько 10-12%. У цій сфері пропіленгліколь використовується як розчинник харчових добавок і зволожувача тютюну. Широке застосування пропалдиоля обумовлене його консервуючими, гігроскопічними і бактерицидними властивостями.

•    Їм в якості розпилювача роблять дезинфекцію приміщень підприємств харчової промисловості.

•    Входить до складу антифризів, гальмівних рідин, теплоносіїв і анти обледенительних рідин.

•    Виступає в ролі пластифікатора при виготовленні полівінілхлоридних і целофанових плівок.

•    Грає велику роль в створенні візуальних ефектів в кіноіндустрії, естрадних і концертних шоу при використанні в димових машинах.

•    Сьогодні все частіше замість токсичного етилгліколя у відповідних областях знаходить застосування пропіленгліколь.

Е1520 – офіційно зареєстрована в харчовій промисловості харчова добавка, є не що інше, як пропіленгліколь(пом’якшувальний, вологостримний, диспергуючий агент).