Атомайзер – одна з головних складових частин електронної сигарети. Це фактично «серце» сигарети – елемент, що відповідає за пароутворення.  Атомайзер випаровує рідину, що знаходиться усередині картріджа, нагріває її і перетворює на пару. Від атомайзера залежить смак, насиченість і фортеця пари. Чим сильніше нагрівається спіраль, тим густіший і насичений виходить на виході.

Як це відбувається:

Усередині атомайзера знаходиться спіраль, на яку подається рідина з картріджа. При включенні акумулятора(автоматичному або ручному) спіраль нагрівається і випаровує рідина. Під час затягування повітря, що проходить по атомайзеру через спеціальні отвори, забирає пару, що утворилася.

Існує 3 основні види атомайзеров :

1.    Звичайний

Ці атомайзери видають середню температуру нагріву. Пара виходить не гарячою, смак розкривається не дуже явно. Такі атомайзери найчастіше стоять на електронних сигаретах штатно.

2.    LR(low resistance)

У цьому атомайзере стоїть спіраль зниженого опору, яка нагрівається набагато сильніше чим на звичайна, за рахунок чого виходить яскравіший смак і насичена пара. Такі атомайзери, на жаль, служать менше за звичайних.

3.    HV(High voltage)

Атомайзери HV зроблені для використання на високій напрузі. Дають дуже добрий смак і насичену пару. Не бажано використати на стандартних батареях.

Необхідно розуміти, що атомайзер – такий же витратний елемент, як, наприклад, картріджи. У міру погіршення робочих характеристик або при виході з ладу підлягає заміні.

Реальний термін служби звичайного атомайзера безпосередньо залежить від інтенсивності паління. Наприклад, якщо робити 600-1000 затягувань в день, що порівнянно з 3-4 пачками звичайних сигарет(зазвичай так багато палять безникотиновую рідину), то атомайзер цілком може через 2-3 тижні вийти з ладу. Якщо ж робити в день приблизно 150 затягувань(аналогічно 10 звичайним сигаретам) те атомайзер може прослужити 1-3 місяці. Далі рекомендується замінити  його на новий або зробити профілактику.

При несправному атомайзере використання електронної сигарети стає неможливим. А це означає, що він вимагає дбайливого до себе відношення і належного відходу.

Ось прості правила, дотримуючись яких ви зможете продовжити термін служби атомайзера :

- ніколи не розбирайте атомайзер самостійно і не намагайтеся його полагодити. Деталі усередині

його дуже маленькі і крихкі;

- не сушіть атомайзер гарячим повітрям з фену. Можна використати тільки режим холодного подання повітря, а краще взагалі висушувати природним чином;

- не вставляйте непросушений атомайзер в сигарету;

- при чищенні атомайзера не використайте розчинники, а також газовані напої : фанту, кілку, спрайт і інші;

Атомайзер слід періодично протирати в місці його зіткнення з акумулятором і картріджом, використовуючи при цьому ганчірку без ворсу або суху серветку. А також продувати його від залишків рідини, промивати в спирті і іноді чистити в ультразвуковій ванні.