Теоретичні основи про складові електронної сигарети

Електронна сигарета є електронним пристроєм, що зовні має подібність із звичайної і використовуване для імітації процесу паління. В ході паління в електронній сигареті генерується пара, яка може містити(а може і не містити) яку-небудь кількість нікотину. Вдихаючи цю пару, курець імітує процес паління, за допомогою якого нікотин в його організм поставляється звичним шляхом, – через «затягування». Подібно до звичайного паління, користувач електронної сигарети вдихає дим(тобто пара) і видихає його. Електронна сигарета в класичному виконанні має светодиоид, який нагадує тліючий тютюн. Тому побіжним поглядом оточення не завжди помічає, що цей електронний пристрій: максимально схожий тліючий вогник на кінці сигарети, схожа пара при видиху. Тільки з кінчика сигарети дим звично не в’ється.

Кожна електронна сигарета має у своєму складі три основні частини: пристрій для подання електрики, облаштування генерації пари(атомайзер), пристрій для вступу рідини в атомайзер. Якщо електронна сигарета має класичний вигляд, її акумулятор виконаний у вигляді звичайної сигарети(а точніше її частини, де знаходиться тютюн), картрідж має форму фільтру звичайної сигарети. А атомайзер не помітний погляду, оскільки він сполучає ці дві складові частини і з одного боку укручений в акумулятор, а з іншою на нього надітий картрідж.

Рідина електронної сигарети, що утворює пару має такий склад : пропіленгліколь, гліцерин(може бути і відсутнім), рідкий нікотин(за бажанням власника), харчовий ароматизатор. Усі перераховані речовини не можна назвати на 100% нешкідливими, проте шкоди від них в десятки разів менше, ніж від складових тютюнової сигарети. Тому люди, що перейшли на електронні сигарети, відчувають на собі усі позитивні ефекти так, немов вони кинули палити зовсім. Покращується самопочуття, дихати стає куди легше, від одягу і рук більше немає неприємного запаху, зникає задишка, люди починають яскравіше відчувати смак від їжі і так далі. Безперечним плюсом є можливість закурити в тих місцях, де забороняють звичайне паління. До слова сказати іноді доводиться і пояснювати варті порядку про те, що це електронна, а не звичайна сигарета.

Учені Університету Бостона Охорони  здоров’я в 2009 році провели масштабне дослідження електронних сигарет. Були зроблені висновки, згідно з якими рідини електронних сигарет містять в 1000 разів менше канцерогенів, ніж звичайні сигарети.

Акумулятор – основна деталь електронної сигарети

Акумулятори в електронних сигаретах, що мають класичну форму, бувають ручними(механічними) і автоматичними. Останній має світлодіод, що спалахує в процесі затягування і імітує жевріння, а також чіп з датчиком тиску. В мить, коли відбувається затягування, він спрацьовує, світлодіод включається і на атомайзер подається напруга. Ручний акумулятор теж має світлодіод, що імітує жевріння і спалахує під час затягування, чіп з кнопкою, натиснення на яку подає напругу на атомайзер і включає світлодіод. З цього виходить виведення: використовуючи сигарету з ручним акумулятором натискати кнопку треба при початку кожного затягування, після закінчення ж – відпускати її. Поширена помилка більшості «новачків» думати, що автоматичний акумулятор набагато зручніший, ніж ручний. Ця помилка. Механічний акумулятор набагато практичний, час затягування з його допомогою проконтролювати легше, атомайзер набагато зручніше чиститься, а кнопка не дозволяє сигареті покотитися з рівної поверхні. Загалом, сигарети з ручними акумуляторами – набагато надійніше і довговічніше.