Чи свобода електронним сигаретам гарантована на тлі заборон і антитютюнових законів.

Цього року Всесвітня Організація Охорони(ВООЗ) здоров’я збирається провести серйозні переговори, на яких вона визначатиме подальшу стратегію по боротьбі з палінням. Як вже можна здогадатися, в цій стратегії явно припасені «гранати» і для електронних сигарет.

учені закликають ВООЗ не обмежувати продаж електронних сигарет

У зв’язку з цим подією учені і фахівці в області медицина, що вивчає вплив електронних сигарет на людину, надіслала в організацію відкритий лист, в якому закликають ВООЗ не обмежувати продаж електронних сигарет. Лист підписали більше 50 учених з різних країн(браво, наші люди!). Вони звертають увагу організації на те, що е-сигарети цілком можуть стати важливою інновацією в області охорони здоров’я.

електронні сигарети є гідною альтернативою звичайним сигаретам і значно знижують риски розвитку захворювань, супутніх палінню

А Віз і нині там, ніяк не може визначитися.

Офіційно ВООЗ доки не визначилася, як відноситься до електронного ширяння. З одного боку на неї насідають супротивники е-сигарет, які лякають усіх тим, що : «Невідомо ще що буде з людьми, які зараз палять е-сиги, через 10-20-30 років. Тому вони небезпечні і їх поширення треба жорстко контролювати». Ну звичайно, зате усім відомо, до чого призводить паління тютюну – до онкології. Виходить, що ці наслідки ми повинні приймати, тому що вони відомі, хоча і смертельно небезпечні. А ось невідомості варто остерігатися. Смішно! І можна здогадатися, хто закликає контролювати цей ринок.

З іншого боку парирують захисники електронного ширяння, як наприклад ці 50 учених. Вони намагаються переконати і супротивників, і ВООЗ в тому, що електронні прилади є гідною альтернативою звичайним сигаретам і значно знижують риски розвитку захворювань, супутніх палінню.

Зате добре відома позиція ВООЗ відносно паління в принципі. Своїм завданням вона ставить принципове ізолювання людей, що палять, від суспільства. Тому вона не приймає і серйозно протистоїть яким-небудь альтернативам і способам зниження ризику від паління. На думку організації, цю ваду можна викоренити тільки шляхом повної заборони, без всяких поблажок.

Крім того, в листі учені процитували цікавий, практично секретний, документ ВІЗ, в якому вказується, що електронні сигарети можуть викликати нову епідемію паління, але вже електронного.