Акумулятор – основна частина електронної сигарети. Це джерело живлення, призначене для багаторазового використання. Витримує до 300 повних циклів зарядки. Електронні сигарети зазвичай укомплектовані литий-ионними акумуляторами. Їх місткість вимірюється в міліампер-годинах(mAh), стандартною напругою вважається 3,7 Вольт.

Акумулятори для електронних сигарет бувають двох видів:

- на автоуправлінні – під час паління датчик спрацьовує автоматично в процесі затягування. При цьому включається світлодіод і подається напруга на атомайзер

- на ручному управлінні(механічний) – датчик починає працювати після натиснення на кнопку, яка також включається світлодіод і подає напругу на атомайзер.

У обох варіантів є переваги і недоліки.

З автоматичним акумулятором процес паління максимально наближений до звичайних сигарет, але в силу складності конструкції ці пристрої менш довговічні. Крім того вони негерметичні, тому їх не можна використати при дрипе.

Ручний акумулятор надійніше і дозволяє краще контролювати кількість пари. Проте при палінні доводиться постійно утримувати кнопку.

Можливо, новачкам електронного паління автоматичний акумулятор здасться зручніше за ручний. Але механічний акумулятор більше практичний, оскільки з ним набагато зручніше контролювати тривалість затягування, зручніше чистити атомайзер. А ще кнопка не дає сигареті кататися і падати з рівних поверхонь.