Як кинути палити і не набрати вагу?

Кидати палити дійсно треба! Окрім безперечної користі для здоров’я, зміни на краще чекають і вашу зовнішність: волосся стане густіше, колір обличчя – здоровим, а зуби в рази біліше.

Проте, багато курців перед тим, як позбавитися від згубної звички, стурбовані майбутньою надбавкою у вазі. Дійсно, статистика показує, що в середньому жінки набирають за пару років здорового життя до 4 кілограм, чоловіка на кілограм менше.

Давайте розберемося в цій ситуації і розставимо, нарешті, усі точки над i. Чому виникає вірогідність видужати і як кинути палити без шкоди для фігури?

По-перше, якщо вам ще не виповнилося п’ятдесят років – ви в групі ризику, оскільки люди в цьому віці ще схильні до набирання зайвої ваги. Особливо варто приділити увагу своєї зовнішності тим, хто був стрункий і викурював близько 25 сигарет в добу.

Ще один момент, про який слід знати, – ця дія нікотину. Нікотин – злий ворог вашого здоров’я, що забирає енергію організму. Тому частина набраних калорій(а саме 200) йдуть разом з пачкою викурених сигарет щодня. До того ж паління створює ілюзію ситості, пригнічуючи апетит перед їдою, і змінює інстинктивну потребу в їжі. Курці замість корисних і соковитих овочів, фруктів і зелені віддають перевагу усьому гострому і жирному, що завдає додаткової шкоди вашому організму.

Третьою причиною для набирання ваги є нейрогормон серотонін, що дає сплеск енергії, який виробляється при викурюванні сигарет.  Завзяті курці, кинувши шкідливу звичку, з жалем згадують про це відчуття і інстинктивно намагаються отримати його зі всілякої їжі, що нерідко містить смакові добавки і підсилювачі. Якщо ви відчуваєте, що не можете кинути палити відразу і різко, варто спробувати перейти на електронні сигарети. У них міститься певний відсоток нікотину, проте інших шкідливих речовин значно менше. Зовні е-сигарети мають велику подібність із звичайних, і поступово ви забудете про сигарети.

Якщо говорити відверто, кинувши палити, при цьому, не змінюючи свого раціону, ви ризикуєте не влізти в улюблену сукню або брюки.

Чого робити не варто. За словами дієтологів не можна в перший же день відмови від сигарет сідати на жорстку дієту. Сам по собі відмова від нікотинової залежності – стрес для вашого організму. Навіщо вам травмувати його ще і різким обмеженням в їжі! Ефективніший і м’якший шлях – це просто змінити деякі харчові звички, не чекаючи появи зайвих складок на проблемних місцях.

Як організувати правильний спосіб життя.

Лікарі і учені прийшли до думки про те, що особливого способу життя треба дотримуватися як мінімум два роки після відмови від паління. Саме такий термін є критичним для набирання ваги. Не сприймайте правильний спосіб життя як жорстке обмеження або тортури, уявіть, що ви відроджуєтеся, здоровієте, і світ навкруги стає чистіше.

Їжа тих, хто перейшов на сторону здорового життя, має природно бути легкою, не сильно жирною, але в той же час різноманітною. Вона повинна приносити задоволення, бути смачною і ситною, щоб вам не хотілося перекушувати занадто часто.

Не їжте набігу, харчуйтеся не кваплячись, смакуйте і ретельно пережовуйте їжу(так вона краще засвоюється).

Їжа повинна містити як вітаміни і мінерали, так і білки, харчові волокна. Не варто забувати і про рослинні жири, рибу.

Не перестарайтеся. Навіть корисна і свіжа їжа містить калорії, тому не переїдайте. До того ж є вірогідність розтягнути шлунок великою кількістю з’їденого.

Деяким людям кинути палити і не заїдати стрес буває дуже непросто, тому важливу роль грає психологічний настрій. Позбавтеся від зовнішніх «подразників» – всього, що нагадує про паління. Це можуть бути попільнички, запальнички, портсигари і інші атрибути паління. Якщо раніше ви не могли утриматися і не закурити, коли п’єте спиртне або кава – виключите і ці продукти зі свого життя, або максимально обмежте їх споживання. Поговоріть з близькими, нехай вони не палять у вашій присутності. Не ходіть в заклади, де багато палять, вибирайте місця для некурящих. Великою популярністю сьогодні користуються різні аутотренинги, що допомагають налаштуватися на потрібний лад і швидше охолонути до сигарет.

Корисні поради, тим, хто кинув палити і хоче мати хорошу фігуру :

Вживайте досить рідини. У свій раціон корисно включити мінеральну воду, вона містить багато мінералів і корисних речовин. Магній, наприклад, допоможе зняти стрес і нормалізувати сон.

Приймайте вітамін С. Відомі усім «аскорбінки» допоможуть здолати нікотинову залежність і перемогти нудьгу.

Балуйте себе льодяниками без цукру, що продаються в аптеці. Вони не лише відволікають від бажання узяти в рот сигарету, але і містять вітаміни(групи В, С) і екстракти лікувальних рослин.

Не забувайте про спорт. Рух – це життя! Нині величезна кількість фитнес-клубов, спортивних залів, секцій відкривають свої двері таким, що усім, що бажає. Любіть танцювати – запишіться на танці, плавати – у басейн, хочете підкачати м’язи – дорога в спортзал. Тут все залежить тільки від вас! Немає часу на дорогу – беріть ролики або просто в кросовках і в найближчий парк. Всього 20 хвилин бігу, 30 хвилин їзди на роликах, 40 хвилин швидкої ходьби спалюють 200 калорій(рівно стільки, скільки пачка сигарет).