Пропаганда здорового способу життя останнім часом зведена практично в ранг моди. І загальна негативна екологічна ситуація, забруднення повітря і води, особливо в мегаполісах, примушують платити їй певну данину. Часом люди мають лише загальні уявлення про те, що насправді завдає їм шкоди. Проте людській природі властиве прагнення оберігати себе від негативної дії зовнішнього середовища. І коли мова встає про предметну турботу про власне здоров’я, питання «модно або ні»? відходить далеко на задній план.

Про шкоду паління тютюну знають усі. Кожна дитина – не говорячи вже про дорослих – в курсі, що «палити – здоров’ю шкодити». Несприятливих наслідків – аж занадто. Починаючи з дискомфорту для оточення, пов’язаного з поганим, неприємним запахом, закутуючого курця, закінчуючи серйозними проблемами із захворюваннями дихальної, серцево-судинної і кровоносної системи особисто для нього.

У боротьбі з палінням говорити про «данину моді» не доводиться. У цьому питанні, як мовиться, все вже давно досить-таки ясно і зрозуміло: вивчений ряд побічних і негативних ефектів від зловживання нікотином, науково доведена дія смол, що руйнує організм. Серед найстрашніших і очевидніших наслідків для здоров’я виділяють рак легких, дихальних шляхів і носоглотки, рота, хронічної обструктивної хвороби легенів, а також безпліддя у жінок і імпотенцію у чоловіків. Крім того, в останні роки дослідження показали наявність кореляції між деякими психічними захворюваннями і процесом паління.

Проте, незважаючи на великі знання людини про шкоду вживання тютюну, все одно нікотинова кабала займає перші рядки сумного «хіт-параду» серед всіляких залежностей, не набагато поступаючись в першості таким важким наркотикам, як героїн і кокаїн(див. схему по посиланню). Кожен курець, цілком усвідомлюючи масштабність поганих наслідків для здоров’я, проте, поступається натиску поганої звички.

Очевидно, що не лише смак і звичка обумовлюють бажання палити. Естетика самого процесу грає важливу роль. Науково доведено, що від будь-якої психологічної залежності відмовитися набагато складніше, ніж від фізіологічної. І в питанні паління цей аспект проявляє себе більш ніж наочно.

Люди, що кидають палити, пробують безліч способів, оголошуючи ледве чи ні священну війну згубній пристрасті. Хтось вважає за краще «покінчити із злом умить» і единомоментно «зав’язує з сигаретами». Хтось пробує йти поступальним шляхом і скорочує об’єм викурюваних в день сигарет. Хтось читає книги про способи кинути палити або вивчає спеціальні відеоматеріали на цю тему. Усе це показує себе як більш-менш практичні методи, проте, свої «мінуси», що мають. Радикальні варіанти боротьби зазвичай багаті «зривами», а поступальні – відсутністю належної ефективності.  І більшість курців, незважаючи на множинні спроби, так і залишаються «під каблуком» власної поганої звички.

Всього кілька років тому з’явився спосіб, який вже буквально перевернув свідомість людства в цьому питанні. Електронні сигарети є унікальним явищем хоч би тому, що не переслідують своєю метою «змусити кинути палити», і при цьому – нешкідливі як для здоров’я того, що палить, так і для оточення.

Це не нікотиновий пластир, не медикаменти і інші способи, покликані «обдурити» організм. Вони, зберігаючи елегантність і естетику ритуалу паління, дають можливість людині самій визначати, коли, скільки і де палити. Електронні сигарети можна сприймати як «перехідний етап» в процесі «зав’язування» з палінням, оскільки змінний капсуль дозволяє регулювати об’єм нікотину, що міститься  в сигареті. Поступове зниження дози вживання нікотину з часом можна довести до нуля. Оскільки в електронних сигаретах відсутні смоли, то вони абсолютно нешкідливі в порівнянні із звичайними сигаретами. Крім того, «ефект диму» є водяною парою, що не завдає шкоди і не завдає неприємностей що оточує, тому їх паління дозволене в усіх місцях, офіційно відмічених табличкою «No smoking»!.

Електронні сигарети надають людині свободу вибору : палити або не палити. Дають можливість самостійно визначати, чим для нього являється сам процес паління : необхідною фізичною потребою, з якою краще всього боротися, зважаючи на реалії організму і не піддаючи його стресам від «різкого кидання»; приємним задоволенням, яке можна дозволити собі час від часу, або турботою про власне здоров’я, в якій сполучені мінімізація шкоди для свого організму і прояв толерантності по відношенню до оточення.