Закон  «Про захист здоров’я населення від наслідків споживання тютюну» після численний обговорень і поправок прийнятий Держдумою в третьому читанні. Він повністю забороняє росіянам палити в громадських місцях. Не можна буде палити і на робочих місцях, в літаках, потягах, в ліфтах, на сходових клітинах, на дитячих майданчиках, автобусних зупинках. Незабаром будуть розроблені поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, і будуть введені штрафи за паління в громадських місцях. Згідно із законопроектом про штрафи, який вже внесений в Держдуму, за паління в громадському місці доведеться заплатити від однієї до півтора тисяч рублів.

Поки депутати вирішують питання з штрафами, курці не на жарт схвилювалися. Новий закон настільки суворий, що курці незабаром зможуть палити законно тільки у власній квартирі. Більшість з тих, хто не планує кидати палити упевнені, що антитютюновий закон ущемляє їх права. Тому відразу після його прийняття, в інтернеті стартував збір підписів  за його пом’якшення.

Курці у більшості своїй негативно сприйняли новий закон. Більшість не планує кидати згубну звичку і продовжувати палити в громадських місцях, а інші упевнені, що виконувати закон буде нікому.

Нагадаємо, що за даними статистичних досліджень, перше місце у світі по рівню споживання тютюну належить Росії. У країні палять близько 39% населення — це приблизно 44 мільйонів чоловік. Щорічно від хвороб, викликаних палінням, помирає близько 400 тисяч росіян.